Καλώς ήρθατε στο Papei.gr - Διαδικτυακή Κοινότητα Φοιτητών Πανεπιστημίου Πειραιώς.
+ Απάντηση στο θέμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 2 από 2

Προεπιλογή Μεταπτυχιακο στα Ναυτιλιακα

Καλησπερα στην ομαδα!

Καταρχην να πω οτι δν σπουδασα Οικονομικες επιστημες στο Παπει αλλα στο ΑΠΘ. Στο συγκεκριμενο φορουμ βρεθηκα λογω της αναζητησης μου για μεταπτυχιακα πανω στα ναυτιλιακα.Μεσα απο την αναζητηση αυτη μου δημιουργηθηκαν και ορισμενες αποριες.
    1) Για καποιον σαν εμενα που καταγεται απο την Λαρισα και συνεπως η σχεση του με την θαλασσα ειναι ελαχιστη και οι γνωριμιες μου σε ενα τετοιο κλαδο μηδαμινες θα μου ειναι πολυ δυσκολο να αποκατασταθω επαγγελματικα μονο με ενα μεταπτυχιακο στα ναυτηλικα και χωρις καποιον να με συστησει?
    2) Αξιζει να πληρωσω για ενα μεταπτυχιακο στο οποιο υπαρχει πιθανοτητα να μου "μεινει στο χερι" αν δεν βρω δουλεια?
    3) Υπαρχει καποιος που να εχει κανει μεταπτυχιακο στα ναυτιλιακα η ακομα καλυτερα να εχει δουλεψει σε ναυτιλιακη εταιρεια προκειμενου να μου λυσει καποιες ακομα αποριες?

Προεπιλογή

Εχω ακουσει πως το μεταπτυχιακο εχεις καλες διασυνδεσεις με την ναυτιλιακη αγορα με πολυ αξιολογους καθηγητες που μπορουν να σε καθοδηγησουν. Απο κει και περα αν δεν εχεις γνωστο αποφοιτο απο κει ενδεικνυεται η χρηση του linkedin!!

+ Απάντηση στο θέμα

Tags for this Thread

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές