Καλώς ήρθατε στο Papei.gr - Διαδικτυακή Κοινότητα Φοιτητών Πανεπιστημίου Πειραιώς.
+ Απάντηση στο θέμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 8 από 8

Προεπιλογή Περί σχολής ...

Πιστεύει κανείς ότι μπορεί κάποιος να τελειώσει τη σχολή χωρίς να παρακολουθεί μαθήματα παρά μόνο εργαστήρια,τα οποία είναι υποχρεωτικά;

Προεπιλογή

Κατά την ταπεινή μου γνώμη όχι φίλε μου. Όχι χωρίς πάρα πολύ προσπάθεια από μόνος σου δηλαδή. Όσο για τα εργαστήρια, από όσο ξέρω υποχρεωτικά είναι ελάχιστα εκτός αν έχουν αλλάξει τα πράγματα. Θα σου συνιστούσα να παρακολουθείς όσο μπορείς και να διαβάζεις.

Προεπιλογή

Το θέμα είναι ότι ψάχνω για δουλειά ... αν τελικά βρω,δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσω να παρακολουθώ τα μαθήματα ... απλά μου έχει σφηνωθει στο μυαλό ότι δεν πολυβοηθάει το να παρακολουθείς τα μαθήματα ...

Προεπιλογή

Και γω ετσι νομιζα και εφαγα τα μουτρα μου.Πιστευα οτι θα μπορουσα να τα διαβασω μονη μου αλλα καποια μαθηματα ειδικα οσα εχουν πολλα μαθηματικα και στατιστικη δεν περνιουνται χωρις παρακολουθηση...Υπαρχουν βεβαια και ορισμενα πιο θεωρητικα ή καποια επιλογης που βγαινουν και χωρις παρακολουθηση.

Προεπιλογή

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι όλα άσπρα ή μαύρα ... υπάρχει και το γκρι ... οπότε ναι υπάρχουν μαθήματα τα οποία περνιούνται άνετα χωρίς παρακολούθηση και άλλα τα οποία την χρειάζονται ... ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ...

Προεπιλογή

Η πλειονότητα των μαθημάτων χρειάζονται φίλε μου. Σκέψου το καλά πριν αποφασίσεις να μην παρακολουθείς μαθήματα και, αν όντως ελικά καταλήξεις εκεί, πάρε μαθήματα επιλογής εύκολα. Καλή τύχη σου εύχομαι και καλή ακαδημαϊκή χρονιά!

Προεπιλογή

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με την απαλλαγή από τις ξένες γλώσσες.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Σκρεμμύδα Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με την απαλλαγή από τις ξένες γλώσσες.
    Δηλώνεις κανονικά τα μαθήματα και πρέπει να πας ένα χαρτί που πιστοποιεί ότι έχεις πτυχίου τουλάχιστον lower... μετά στο απαλλάσουν έως νομίζω τα 2 τελευταία εξάμηνα.. καλό θα ήταν να το πιστοποιήσεις σε ένα κεπ ή καλύτερα από το φροντηστήριο-σχολείο που το έβγαλες

+ Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές