Καλώς ήρθατε στο Papei.gr - Διαδικτυακή Κοινότητα Φοιτητών Πανεπιστημίου Πειραιώς.
+ Απάντηση στο θέμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 6 από 6
    Moderator electra is on a distinguished road electra is on a distinguished road electra is on a distinguished road
    Περιοχή
    Anywhere...

Talking Ποιό μάθημα σιχαίνεσαι;

Πείτε , βγάλτε όλο σας το άχτι και την χολή.. ποιο μαθημα σιχαίνεστε... δεν την παλεύεται μια... σας έβγαλε την πίστη να το περάσετε.. η ακόμη χειρότερα δεν το έχετε περάσει ακόμη...!
    Ποιό είναι;;;
    Μια γυναίκα όλα τα μπορεί σε αφήνει να διαλέξεις και στο τέλος παίρνεις ότι θέλει αυτή....

Junior Member nicole is on a distinguished road
    Περιοχή
    piraeus

Προεπιλογή

θέλει και ερώτημα???διεθνείς και ευρωπαΪκούς θεσμούς...είμαι πρωτοετής και ήδη ξέρω ότι δεν θα τ περάσω...έλεος....

Senior Member christi887 is on a distinguished road
    Περιοχή
    Καπου στην αθηνα

Προεπιλογή

Εγω πάλι ως 5ετης φοιτητρια σε αυτο το αγάπημενο μας παπει εχω να πω αρκετα μαθηματα που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν θελω να τα βλεπω καν μπροστα μου!!δεν χρειαζεται να σκεφτω κ να προτωδιαλεξω..ειμαι στο στατιστικο κ μακραν οι 2 στατιστικες που εχουμε καθως κ οι 2 ασφαλισεις ζωης που εχουμε καθως ακομα ακομα κ οι 2 απειροστικοι που εχουμε ειναι τα μαθηματα που αν γινοταν κ υπηρχε η δυνατοτητα θα δουλευα σαν το σκυλι μερα νυχτα να πληρωσω καποιον να μου τα περασει εστω κ με 5!!Ααα,κ τα αναλογιστικα λιγο νιωθω οτι χανω την μπαλα αρκετα...Ελπιζω να μην χρειαστει να βλεπω για παααρα πολυ ακομα αυτο το κτιριο που θυμαμαι οτι οταν πρωτομπηκα ειχα ενθουσιαστει..!!

Member spilios is on a distinguished road

Προεπιλογή

ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ.ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΥΣΤΙΚΟ

Προεπιλογή

Ειμαι Βιομηχανικης και σιχαινομαι αρκετα μαθηματα.. Ενα απο αυτα ειναι και τα "Στοιχεια Μηχανων & Τεχνικες Κατεργασιες", το οποιο διδασκεται κανονικα στο τμημα Μηχανολογων Μηχανικων του Πολυτεχνειου.... Εκεινοι διδασκονται ακριβως την ιδια υλη - που ειναι ατελειωτη- σε 2 διαφορετικα εξαμηνα, ενω εμεις που δεν ειμαστε καν Πολυτεχνειο τη διδασκομαστε σε 1. Αυτο ειναι αδικο, παραλογο, λαθος.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aquarito11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι Βιομηχανικης και σιχαινομαι αρκετα μαθηματα.. Ενα απο αυτα ειναι και τα "Στοιχεια Μηχανων & Τεχνικες Κατεργασιες", το οποιο διδασκεται κανονικα στο τμημα Μηχανολογων Μηχανικων του Πολυτεχνειου.... Εκεινοι διδασκονται ακριβως την ιδια υλη - που ειναι ατελειωτη- σε 2 διαφορετικα εξαμηνα, ενω εμεις που δεν ειμαστε καν Πολυτεχνειο τη διδασκομαστε σε 1. Αυτο ειναι αδικο, παραλογο, λαθος.
    Επειδή τυχαίνει να έχω αποφοιτήσει από τους Μηχανολόγους Μηχανικούς ΕΜΠ καθώς και να ξέρω την ύλη που διδάσκεται στο μάθημα που αναφέρεις, οφείλω να αναφέρω πως το βάθος της ύλης που διδάσκεται στο Πα.Πει ΔΕΝ έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με την ύλη της Μηχανικής του Πολυτεχνείου..

Η ύλη στα "Στοιχεια Μηχανων & Τεχνικες Κατεργασιες" είναι ουσιαστικά οι πρώτες 3-5 παραδόσεις των μαθημάτων Μηχανικής που διδάσκονται στο Πολυτεχνείο (πληροφοριακά αναφέρω πως το ΕΜΠ έχει 3 διαφορετικά μαθήματα Μηχανικής στα πρώτα 3 εξάμηνα) και αφορά την απλή εφαρμογή των τύπων που παραδίδονται χωρίς ιδιαίτερη πολυπλοκότητα ή ειδικές περιπτώσεις. Μόνο η ύλη που είχε αυτό το μάθημα όταν διδασκόταν αρκετά πιο παλιά (μιλάμε για εποχές του 2000) μπορεί να έχει κάποια σύγκριση με την ύλη του Πολυτεχνείου αλλά και πάλι υπάρχει τεράστια διαφορά.

Να προσθέσω, δε, πως το βιβλίο που σας παρέχεται στο Πα.Πει είναι μακράν καλύτερο από εκείνα του Πολυτεχνείου, τα οποία συνήθως είναι χειρόγραφα συγγράματα του '70.

+ Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές